UZAMYKACÍ A PŘÍSTUPOVÉ SYSTÉMY

S rychlým růstem v oblasti infrastruktury roste také poptávka po odpovídajících
systémech zabezpečení. Rostoucí počet přístupových bodů vede k tomu, že je třeba nainstalovat řadu zámků, které vyžadují efektivní správu zabezpečení.

Co to je uzamykací /přístupový systém / systém generálního klíče ?

Systém generálního klíče (uzamykacího systému) je soustava cylindrických vložek, kde podle zadaného klíčového plánu určité klíče ovládají definovanou skupinu dveří. To umožňuje vyšší kontrolu nad vydanými klíči v rámci klíčového hospodářství a snižuje náklady na klíče, které jsou v oběhu. Zároveň umožňuje rychlý přístup do všech prostor v rámci daného oprávnění, např. přístup vedoucích pracovníků nebo nouzový přístup. Umožňuje také rychlý přístup do všech místností v areálu, např. pro bezpečnostní a správní personál. To je nejen praktické, ale může to v případě nouze také zachránit životy.

Příklad použití:

GK – Generální Klíč – Přístup do všech dveří v daném uzamykacím systému
HSK – Hlavní Skupinový Klíč – Přístup do všech dveří v rámci dané skupiny nebo podskupiny
SK – Skupinový Klíč – Přístup do všech dveří v rámci dané skupiny
VK – Vlastní Klíč – Přístup pouze do konkrétních dveří

– například generální klíč ovládá všechny cylindrické vložky v budově, má jej k dispozici správce objektu a pro účely nouze je uložen ve fasádním trezoru pro hasiče. Hlavní klíč pro kanceláře jedné firmy drží ředitel firmy, jiný hlavní klíč drží ředitel další firmy v objektu. Skupinové klíče v rámci definovaného přístupového oprávnění drží pracovníci jednotlivých oddělení v jednotlivých firmách. Každé dveře mohou mít i vlastní klíč, který ovládá pouze tyto dveře. Všechny klíče v rámci uzamykacího systému ovládají centrální nebo subcentrální vložky pro vstup do budovy nebo do jednotlivých příslušných sektorů, např. do patra.

To znamená, že každý pracovník má pouze jediný klíč, který podle příslušného oprávnění ovládá hlavní vstup do budovy, do firmy, do oddělení a kanceláře. Klíče mohou otevírat všechny typy cylindrických vložek od nábytkových, skříňkových, visacích až po průmyslové vložky nebo vložky provedené na zakázku. Systém cylindrické vložky je vždy stejný.

Z čeho a jak se tvoří uzamykací /přístupový systém ?

Uzamykací systém je založen na klíčovém plánu, podle kterého vybrané klíče mohou otevřít několik konkrétních dveří. Požadavky na uzamykací systém našich zákazníků jsou podrobně zkontrolovány a vyhodnoceny. Systém může splnit i ty nejsložitější požadavky přístupového systému a poskytuje lepší kontrolu, šetří náklady na náhradní klíče a je praktický, protože v oběhu je méně klíčů.
Umožňuje také rychlý přístup do všech místností v areálu, např. pro bezpečnostní a správní personál. To je nejen praktické, ale může to v případě nouze také zachránit životy.

Mechanické systémy
logo

FPS
EVVA

ELEKTRONICKÉ SYSTÉMY

C-LEVER DORMAKABA

Mechanické systémy
logo

FPS
EVVA

ELEKTRONICKÉ SYSTÉMY

C-LEVER DORMAKABA

Který systém vybrat ?

Zaleží co od systému očekáváte. Dokonce je možné tzv. inteligentní kombinování uzamykacích systémů. Můžete tak spojit mechanický, mechatronický a elektronický systém do jednoho a využívat tak výhod všech řešení tam kde dávají smysl. Hlavní rozdíly jsme shrnuli v tabulce níže.

Mechanický systém

Mechatronický systém

Elektronický systém

Jak a kde bude zamykací systém použit ?

Použití systémů zamykání nabízí vysoký individuální uživatelský komfort a vyřizuje za vás oprávnění k zamykání jednotlivých dveří. Podle příslušných požadavků a složitosti systému zamykání máte na výběr ze tří variant systémů zamykání:

Proč pořídit uzamykací /přístupový systém u nás ?

 Nabízíme kompletní služby v této oblasti a to od projektové přípravy přes dodávku a odbornou montáž, oživení celého systému, zaškolení obsluhy, záruční a pozáruční servis.

Elektronické a elektromotorické vložky montujeme do všech typů dveří, ať už jsou dřevěné, hliníkové, nebo z plastu, aniž by se to negativně projevilo na vzhledu samotných dveřních křídel, či zárubní.

Řešíte zabezpečení objektu více komplexně ?
Podívejte se na naše výhodné balíčky produktů.

Máte dotaz ?

Neváhejte a napište nám na chatu vpravo dole a my vám rádi pomůžeme se vším co se týká zabezpečením vaší domácnosti a majetku.